Systemy off-grid

Systemy off-grid Breeze stanowią niezależne źródło energii elektrycznej.
Stosowane są głównie w miejscach, gdzie nie ma dostępu do energii elektrycznej
bądź dostęp ten jest utrudniony. Nie mniej jednak, coraz więcej osób decyduje się
na stosowanie tych systemów również jako alternatywy, która pozwala ograniczyć
koszty energii, jak również stanowi zabezpieczenie na wypadek awarii sieci energetycznej.

 

Do Pobrania

Kalkulator

FAQ

RODO

System off-grid

Co odróżnia instalację off-grid od
instalacji on-grid?

Podstawowa różnica jaka między nimi występuje to zależność od zakładu energetycznego. Podczas gdy instalacje on-grid nie mogą funkcjonować bez zintegrowania ich z siecią energetyczną, systemy off-grid mogą funkcjonować całkowicie autonomicznie. Otwiera to drogę do szeregu zastosowań m.in. na działkach, łodziach, w domkach letniskowych, kamperach itp. Podłączenie do zewnętrznej instalacji elektroenergetycznej jest w tym przypadku opcją, a nie koniecznością.

Istnieją także instalacje hybrydowe z magazynem energii, które stanowią połączenie obu powyższych. Mogą zarówno pracować z siecią energetyczną jak i zupełnie autonomicznie

 

Jak działa instalacja off-grid?

Sercem instalacji off-grid są akumulatory. To w nich gromadzona jest energia wytwarzania przez zainstalowane panele fotowoltaiczne. W przypadku systemów off-grid konieczne jest stosowanie specjalnych falowników z regulatorami ładowania, które posiadają wyjścia bateryjne. Energia z modułów fotowoltaicznych przetwarzana jest przez solarny regulator ładowania, a następnie kierowana jest do akumulatora. Falownik, którego zadaniem jest konwersja prądu stałego w prąd zmienny, pobiera energię z akumulatora i zasila odbiorniki. Oznacza to pełną niezależność systemu i możliwość stosowania go wszędzie tam, gdzie sieć energetyczna nie jest dostępna.

Zalety systemów off-grid

Bezprzerwowe zasilanie:

Systemy off-grid nie są zależne od zewnętrznych systemów. Dla użytkownika oznacza to tyle, iż kiedy sieć energetyczna ma awarię, my możemy cieszyć się w pełni funkcjonalną własną instalacją.

Brak opłat za prąd:

Dzięki odcięciu się od sieci energetycznej nie ma konieczności opłacania stałych składek sieci energetycznych. Ogranicza to opłaty związane z korzystaniem z energii elektrycznej do zera.

Łatwa instalacja:

Do założenia instalacji off-grid nie potrzeba wykwalifikowanych monterów. System można z powodzeniem zamontować samemu przy pomocy podstawowych narzędzi. Ogranicza to dość znacznie całkowity koszt inwestycyjny.

Dostęp do energii elektrycznej tam, gdzie nie ma sieci energetycznej lub jest mocno zawodna:

Wszędzie tam, gdzie są problemy z energią elektryczną bądź nie ma jej wcale, systemy off-grid zapewniają stały dostęp do prądu.

Czysta energia i ochrona środowiska:

Znaczna część energii w sieci elektrycznej pochodzi z nieodnawialnych źródeł energii. 
Korzystając z instalacji fotowoltaicznej lub wiatrowej ograniczamy ślad węglowy,
który powstałby przy korzystaniu z konwencjonalnych źródeł energii.

Potrzebujesz pomocy w doborze systemu off-grid?
Skontaktuj się z nami!

Gotowe zestawy off-grid dostępne są w sprzedaży bezpośredniej oraz na aukcjach Allegro.

Poprzedni
Następny