LITOWO-JONOWE MAGAZYNY ENERGII​

Akumulator litowo-jonowy BREEZE idealnie nadaje się do zastosowania w instalacjach fotowoltaicznych off-grid jak i hybrydowych. Jest kilkukrotnie lżejszy niż akumulator kwasowo-ołowiowy o tej samej pojemności i może pracować bezawaryjnie przez ponad 10 lat. Nie wymaga konserwacji ani specjalnych warunków przechowywania. Dzięki zastosowanej technologii LiFePO4 jest w pełni bezpieczny dla użytkownika i jego domu. Wyższe koszty inwestycji zwracają się długoterminowo, ze względu na dużo lepsze parametry pracy oraz dużo dłuższą żywotność.

Skontaktuj się z nami!

12-24 V
0,75 kWh

Akumulator Breeze w wersji 0,75 kWh przeznaczony jest głównie do małych instalacji off-grid, w których występuje stosunkowo nieduże zapotrzebowanie na energię elektryczną. Pojemność nominalna 0,75 kWh przełoży się na ok. 10 godzin pracy kamery, której pobór ciągły wynosi 75 W.  W przypadku rozwoju systemu w późniejszym czasie, można powiększać pojemność poprzez dodanie kolejnych jednostek akumulatora.

12-48 V
1,5 kWh

Akumulator Breeze w wersji 1,5 kWh jest najczęstszym wyborem w przypadku chęci zbudowania magazynu energii o dużej mocy. Można go stosować zarówno do małych instalacji off-grid, jak i do tradycyjnych domowych instalacji hybrydowych. Pojemność nominalna 1,5 kWh przełoży się na ok. 15 godzin pracy urządzeń, których średnie zapotrzebowanie na energię wynosi ok. 100 W (np. laptop + router + lodówka). Akumulatory można łączyć równolegle w celu zwiększenia pojemności.

12-48 V
2,5 kWh

Akumulator Breeze w wersji 2,5 kWh jest najczęstszym wyborem w przypadku chęci zbudowania magazynu energii o dużej pojemności. Stosowany jest najczęściej w przypadku dużych instalacji domowych. Pojemność nominalna 2,5 kWh przełoży się na ok. 25 godzin pracy urządzeń, których średnie zapotrzebowanie na energię wynosi ok. 100 W (np. laptop + router + lodówka). Pojemność systemu można zwiększać bez górnych ograniczeń pojemności.

Akumulatory litowo-jonowe ION Breeze w technologii LiFePO4 (LFP)

Akumulatory LiFePO4 (litowo-żelazowo-fosforanowe) są popularnym wyborem dla domowych systemów magazynowania energii ze względu na ich specyficzne cechy i zalety. Akumulatory te oferują wiele korzyści, które sprawiają, że są one jednym z najlepszych wyborów do domowych magazynów energii.

Jedną z podstawowych zalet akumulatorów LiFePO4 jest ich bezpieczeństwo. W porównaniu z innymi rodzajami technologii litowo-jonowych, ogniwa LiFePO4 są niepalne i nawet przy ich mechanicznym uszkodzeniu nie wykazują zdolności do samozapłonu. Akumulatory LiFePO4 charakteryzują się również długą żywotnością, co oznacza, że mogą wytrzymać dużą liczbę cykli ładowania i rozładowania bez znacznego spadku pojemności. Przy odpowiedniej opiece i zarządzaniu, akumulatory te mogą zazwyczaj wytrzymać kilka tysięcy cykli, oferując przedłużoną żywotność domowych systemów magazynowania energii.

Pod względem wydajności energetycznej akumulatory LiFePO4 również wypadają wyjątkowo dobrze. Mają wysoki poziom sprawności energetycznej, co oznacza, że mogą skutecznie przechowywać i przetwarzać energię. Przekłada się to na minimalne straty energii podczas procesów ładowania i rozładowywania, co skutkuje wyższą ogólną sprawnością systemu i lepszym wykorzystaniem zmagazynowanej energii. Kolejną zaletą akumulatorów LiFePO4 jest ich zdolność do utrzymania stałego napięcia podczas procesu rozładowania. 

Akumulatory niskonapięciowe Breeze (do 48 V) oferują skalowalność, pozwalając właścicielom domów na łatwe rozszerzanie lub zmniejszanie pojemności magazynów energii w zależności od potrzeb. Możliwe jest dodanie większej liczby akumulatorów w celu zwiększenia pojemności lub zmniejszenie ich liczby w przypadku zastosowań na mniejszą skalę, co zapewnia elastyczność i możliwość dostosowania do zmieniających się wymagań energetycznych.

Akumulatory w technologii LiFePO4  nie wymagają na ogół konserwacji. Nie występuje w nich efekt pamięci, powszechnie spotykany w innych rodzajach baterii, a ponadto charakteryzują się niskim współczynnikiem samorozładowania. Wciąż jednak ważne jest monitorowanie i właściwe zarządzanie systemem, aby zapewnić optymalną wydajność i długowieczność.

Decydując się na akumulatory LiFePO4 do magazynowania energii w domu, należy wziąć pod uwagę takie czynniki jak pojemność akumulatora, wymagania dotyczące napięcia, szybkość ładowania/rozładowania oraz ogólny projekt systemu, aby dopasować go do konkretnych potrzeb w zakresie przechowywania energii. Skorzystanie z pomocy profesjonalistów lub specjalistów od magazynowania energii może pomóc w zapewnieniu wydajnej i bezpiecznej konfiguracji dostosowanej do indywidualnych wymagań. Zachęcamy do kontaktu z nami w celu doboru systemu idealnie dopasowanego do Państwa wymagań.

Zalety akumulatorów ION BREEZE

• 3x lższejsze niż akumulatory kwasowo-ołowiowe,

• ponad 3000 cykli ładowania i rozładowania,

• 10 lat bezobsługowej pracy,

• bezobsługowe przechowywanie,

• 10x większy prąd ładowania niż w akumulatorach kwasowo-ołowiowych,

• wyższa sprawność i znikomy efekt samorozładowania,

• brak efektu pamięciowego – doładowywanie nie ma negatywnego wpływu na żywotność akumulatora.

Zastosowania akumulatorów litowych Breeze

• instalacje fotowoltaiczne (PV) hybrydowe i off-grid,

• kampery,

• instalacje na działkach,

• instalacje zasilania awaryjnego UPS,

• wózki widłowe i paletowe,

• pojazdy elektryczne.

 

Do Pobrania

Kalkulator

FAQ

RODO

Poprzedni
Następny
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.