Hybrydowe magazyny energii

Hybrydowy magazyn energii Breeze to unikalne w skali światowej 
połączenie akumulatora kwasowo-ołowiowego z litowo-jonowym.
Dzięki takiej konfiguracji możliwe jest połączenie ze sobą zalet obu
technologii tak, aby dać jak największą korzyść użytkownikowi. 

Do Pobrania

Kalkulator

FAQ

RODO

Hybrydowy magazyn energii Breeze

Akumulatory z serii ION Breeze Hybrid ​stanowią idealną alternatywę dla użytkowników akumulatorów kwasowo-ołowiowych, pozwalając na zachowanie stosunkowo niskich kosztów, wykorzystanie zakupionych już akumulatorów oraz znaczne poprawienie parametrów pracy.

Gwarantowane bezprzerwowe zasilanie

W rozwiązaniach typu off-grid chcielibyśmy mieć pewność, że nasz system będzie w stanie dostarczać energię bez przerwy. Bywają jednak okresy, w których są dłuższe niedobory energii słonecznej. Dzięki odpowiedniemu zwymiarowaniu instalacji, trwały akumulator litowo-jonowy Breeze dostarcza nam energię każdego dnia. W przypadku dłuższych okresów bezsłonecznych (2-3-4 dni), posiadamy zasilanie awaryjne w postaci akumulatorów kwasowo ołowiowych (GEL, AGM).

Modułowość rozwiązania

System oparty na niskonapięciowych akumulatorach Breeze może być z powodzeniem zwiększany nawet po kilku latach. Dzięki temu w miarę rosnącego zapotrzebowania na energię, w dalszym ciągu możliwe jest rozwijanie systemu bez konieczności pozbywania się obecnie zainstalowanych komponentów. Daje to dużą swobodę podczas projektowania i nie wymaga dużych inwestycji już na samym początku.

 

Duża pojemność przy stosunkowo niskiej cenie

Wymiarowanie systemu na kilka dni zasilania w okresie bezsłonecznym zwiększa znacznie koszt inwestycji. Akumulatory litowo-jonowe przystosowane są do wykonywania dużej ilości cykli. Gdy przez większość czasu nie są one używane, to dalej zachodzą w nich procesy starzeniowe, co powoduje niewykorzystanie ich pełnego potencjału. Połączenie obu technologii sprawia, że system jest znacznie tańszy i oferuje w zamian praktycznie takie same możliwości. Akumulatory kwasowo-ołowiowe nadają się także w dużo większym stopniu do recyklingu, co wpływa na większą ekologiczność systemu.

Dłuższa żywotność akumulatorów

Codzienne cyklowanie akumulatora litowo-jonowego Breeze nie obciąża akumulatorów kwasowo-ołowiowych. Dzięki temu w odpowiednio zwymiarowanym systemie akumulatory kwasowo-ołowiowego są w stanie wytrzymać nawet do 10 lat, co byłoby niemożliwe w przypadku pracy bez komponentu litowo-jonowego. Ponadto, zaawansowany algorytm przekształtnika DC/DC Breeze steruje prądami akumulatora kwasowego tak, aby miał on zawsze optymalne warunki pracy i tym samym maksymalizuje jego trwałość.

Praca w ujemnych temperaturach

Tradycyjne akumulatory litowo-jonowe w porównaniu do kwasowo-ołowiowych nie mogą pracować w ujemnych temperaturach. Rozwiązanie hybrydowe Breeze pozwala na ładowanie akumulatora kwasowo-ołowiowego, wykorzystując ewentualne nadwyżki energii na nagrzanie akumulatora litowo -jonowego Breeze i zapewnienie mu warunków pracy.

 

Wysokie prądy ładowania i rozładowania

Akumulator litowo-jonowy Breeze może być ładowany i rozładowywany znacznie wyższymi prądami bez uszczerbku na pojemności, co nie ma zastosowania w przypadku akumulatorów kwasowych. Płynne sterowanie prądami poprzez przekształtnik DC/DC Breeze pomiędzy oboma akumulatorami również zabezpiecza akumulatory kwasowo-ołowiowe przed zbyt dużymi obciążeniami.

Większa sprawność systemu PV

Dzięki dużym prądom w akumulatorze litowo- jonowym Breeze możemy korzystać w pełni z dostarczanej energii i stopniowo przekazywać ją do akumulatora kwasowo-ołowiowego zgodnie z jego optymalną charakterystyką ładowania. Niweluje to ograniczenia związane ze stopniowym zmniejszaniem prądu ładowania w akumulatorze kwasowym.

Łatwa instalacja

Instalacja systemu hybrydowego Breeze praktycznie niczym nie różni się od instalacji z tradycyjnym akumulatorem. Jedyna różnica jest taka, że od strony obciążeń podłączany jest akumulator litowo-jonowy Breeze, a akumulator kwasowo-ołowiowy podłączany jest w dedykowane złącze w akumulatorze Breeze.

Oferta

W ofercie posiadamy akumulatory niskonapięciowe o pojemnościach 12, 24 i 48 V o pojemnościach 0,75, 1,5 i 2,5 kWh. Nasze akumulatory dostępne są w sprzedaży bezpośredniej oraz na aukcjach Allegro. 

Poprzedni
Następny