Hybrydowe magazyny energii

Hybrydowy magazyn energii Breeze to unikalne w skali światowej połączenie akumulatora kwasowo-ołowiowego z litowo-jonowym. Dzięki takiej konfiguracji możliwe jest połączenie ze sobą zalet obu technologii tak, aby dać jak największą korzyść użytkownikowi.
Połączenie to pozwala na znaczne obniżenie kosztów inwestycji przy zachowaniu funkcjonalności tradycyjnego systemu opartego o akumulatory litowo-jonowe. Systemy tego typu idealnie sprawdzają się w miejscach o stosunkowo dużym nasłonecznieniu w ciągu roku.
Jest to świetne rozwiązanie do systemów, w których zasilanie awaryjne jest najważniejsze. Tanie akumulatory kwasowe pozwalają na długotrwałe zabezpieczenie instalacji, podczas gdy wytrzymałe akumulatory litowe wykonują nie obciążające ich w znacznym stopniu codzienne cykle.

Skontaktuj się z nami!

Hybrydowy magazyn energii Breeze

Akumulatory z serii ION Breeze Hybrid ​stanowią idealną alternatywę dla użytkowników akumulatorów kwasowo-ołowiowych, pozwalając na zachowanie stosunkowo niskich kosztów, wykorzystanie zakupionych już akumulatorów oraz znaczne poprawienie parametrów pracy.

Gwarantowane bezprzerwowe zasilanie

W rozwiązaniach typu off-grid chcielibyśmy mieć pewność, że nasz system będzie w stanie dostarczać energię bez przerwy. Bywają jednak okresy, w których są dłuższe niedobory energii słonecznej. Dzięki odpowiedniemu zwymiarowaniu instalacji, trwały akumulator litowo-jonowy Breeze dostarcza nam energię każdego dnia. W przypadku dłuższych okresów bezsłonecznych (2-3-4 dni), posiadamy zasilanie awaryjne w postaci akumulatorów kwasowo ołowiowych (GEL, AGM).

Modułowość rozwiązania

System oparty na niskonapięciowych akumulatorach Breeze może być z powodzeniem zwiększany nawet po kilku latach. Dzięki temu w miarę rosnącego zapotrzebowania na energię, w dalszym ciągu możliwe jest rozwijanie systemu bez konieczności pozbywania się obecnie zainstalowanych komponentów. Daje to dużą swobodę podczas projektowania i nie wymaga dużych inwestycji już na samym początku.

 

Duża pojemność przy stosunkowo niskiej cenie

Wymiarowanie systemu na kilka dni zasilania w okresie bezsłonecznym zwiększa znacznie koszt inwestycji. Akumulatory litowo-jonowe przystosowane są do wykonywania dużej ilości cykli. Gdy przez większość czasu nie są one używane, to dalej zachodzą w nich procesy starzeniowe, co powoduje niewykorzystanie ich pełnego potencjału. Połączenie obu technologii sprawia, że system jest znacznie tańszy i oferuje w zamian praktycznie takie same możliwości. Akumulatory kwasowo-ołowiowe nadają się także w dużo większym stopniu do recyklingu, co wpływa na większą ekologiczność systemu.

Dłuższa żywotność akumulatorów

Codzienne cyklowanie akumulatora litowo-jonowego Breeze nie obciąża akumulatorów kwasowo-ołowiowych. Dzięki temu w odpowiednio zwymiarowanym systemie akumulatory kwasowo-ołowiowego są w stanie wytrzymać nawet do 10 lat, co byłoby niemożliwe w przypadku pracy bez komponentu litowo-jonowego. Ponadto, zaawansowany algorytm przekształtnika DC/DC Breeze steruje prądami akumulatora kwasowego tak, aby miał on zawsze optymalne warunki pracy i tym samym maksymalizuje jego trwałość.

Praca w ujemnych temperaturach

Tradycyjne akumulatory litowo-jonowe w porównaniu do kwasowo-ołowiowych nie mogą pracować w ujemnych temperaturach. Rozwiązanie hybrydowe Breeze pozwala na ładowanie akumulatora kwasowo-ołowiowego, wykorzystując ewentualne nadwyżki energii na nagrzanie akumulatora litowo -jonowego Breeze i zapewnienie mu warunków pracy.

 

Wysokie prądy ładowania i rozładowania

Akumulator litowo-jonowy Breeze może być ładowany i rozładowywany znacznie wyższymi prądami bez uszczerbku na pojemności, co nie ma zastosowania w przypadku akumulatorów kwasowych. Płynne sterowanie prądami poprzez przekształtnik DC/DC Breeze pomiędzy oboma akumulatorami również zabezpiecza akumulatory kwasowo-ołowiowe przed zbyt dużymi obciążeniami.

Większa sprawność systemu PV

Dzięki dużym prądom w akumulatorze litowo- jonowym Breeze możemy korzystać w pełni z dostarczanej energii i stopniowo przekazywać ją do akumulatora kwasowo-ołowiowego zgodnie z jego optymalną charakterystyką ładowania. Niweluje to ograniczenia związane ze stopniowym zmniejszaniem prądu ładowania w akumulatorze kwasowym.

Łatwa instalacja

Instalacja systemu hybrydowego Breeze praktycznie niczym nie różni się od instalacji z tradycyjnym akumulatorem. Jedyna różnica jest taka, że od strony obciążeń podłączany jest akumulator litowo-jonowy Breeze, a akumulator kwasowo-ołowiowy podłączany jest w dedykowane złącze w akumulatorze Breeze.

Do Pobrania

Kalkulator

FAQ

RODO

Poprzedni
Następny
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.