Magazyny energii plug&play

Magazyn energii Plug&Play Breeze może być montowany do każdego
typu instalacji. Nie ważne, czy masz już instalację fotowoltaiczną, czy
dopiero planujesz jej zakup – nasz prefabrykowany system pasuje do
każdej instalacji, niezależnie od zastosowanego falownika.

Do Pobrania

Kalkulator

FAQ

RODO

Magazyn energii Plug&Play Breeze

Jakie możliwości dają magazyny energii Breeze?

Prefabrykowany magazyn energii Breeze pozwala na gromadzenie nadwyżek produkcji z instalacji PV oraz wykorzystywanie ich w okresie bezsłonecznym, a także podczas przerw w dostawach energii z sieci elektroenergetycznej. System przechodzi w tryb zasilania awaryjnego praktycznie bezzwłocznie, niezauważalnie dla większości urządzeń domowych. Nie ma konieczności stosowania dodatkowych systemów samoczynnego załączania rezerwy (SZR). Istnieje także możliwość przestrojenia systemu na tryb zimowy tak, aby w godzinach kiedy energia jest droższa przełączyć system na prace wyspową.

Jak działa typowa instalacja on-grid?

W normalnych warunkach, podczas awarii lub w trakcie przerwy w dostawie prądu, instalacja fotowoltaiczna on-grid nie pracuje i tym samym nie produkujemy energii. System oparty na holenderskich falownikach Victron zapewnia pracę falownika on-grid również podczas przerw w dostawie prądu z sieci elektroenergetycznej. Podczas wszelkich awarii możemy cieszyć się w pełni funkcjonalną instalacją domową oraz dalej produkować energię na własne potrzeby.

 

Czy instalacja magazynu energii Breeze jest trudna i czasochłonna?

Prezentowane systemy są typu Plug&Play. Oznacza to, iż do ich montażu wymagane jest minimum ingerencji ze strony montera. Wystarczy przyłączyć system między licznik główny a dom wraz z falownikiem sieciowym. W zestawie znajduje się również instrukcja montażu krok po kroku. Wszelkie ustawienia są dokonywane przed dostarczeniem systemu zgodnie z ustaleniami z klientem, dzięki czemu po montażu nie ma konieczności ponownej konfiguracji.

Jakie są możliwości rozwoju systemu?

Wykorzystywane w zestawie akumulatory Breeze są skalowalne, co oznacza iż w celu zwiększenia pojemności lub mocy akumulatorów można dołączać kolejne jednostki. Daje to możliwość zwiększania pojemności magazynu energii wraz ze wzrostem zapotrzebowania na energię odbiorników domowych. Korzyścią płynącą z połączenia równoległego systemu jest fakt, że dołączając kolejne jednostki po nawet kilku latach, dalej działają one z wykorzystaniem swojej nominalnej pojemności. W systemie szeregowym natomiast, dodanie kolejnej jednostki oznaczałoby jej pracę równą najgorszemu ogniwu w szeregu. Dzięki temu system Breeze można rozwijać, a koszty inwestycji można dowolnie rozłożyć w czasie.

Dodatkowa moc dla Twoich odbiorników

Funkcja PowerControl i PowerAssist – dzięki wykorzystaniu dodatkowego czujnika prądu można ustawić maksymalny prąd sieci lub generatora. Dzięki temu można zarówno zabezpieczyć sieć/generator przed przeciążeniem, jak również poprzez energię zgromadzoną w akumulatorach skompensować chwilowe szczytowe zapotrzebowania na moc. Pozwoli to na uruchamianie urządzeń o zapotrzebowaniu na moc przekraczającym wartość nominalną przyłącza bez zwiększania przyłącza z zakładu elektroenergetycznego.

Do jakich instalacji dedykowane są prefabrykowane zestawy Breeze?

Zestawy pozwalają na przyłączenie instalacji z falownikiem on-grid (dowolnego producenta) o mocy wyjściowej nie przekraczającej 180 kW (szczytowa moc falownika), bądź instalacji z większym falownikiem jeśli moc samej instalacji nie przekracza 180 kWp.

Potrzebujesz pomocy w doborze systemu do Twojej instalacji?
Skontaktuj się z nami!

Gotowe zestawy są dostępne są w sprzedaży bezpośredniej oraz na aukcjach Allegro.

Poprzedni
Następny