Magazyny energii plug&play

Wyposażenie instalacji fotowoltaicznej w magazyn energii niesie za sobą szereg korzyści. Zwiększenie autokonsumpcji, zasilanie awaryjne oraz możliwość produkowania energii, podczas gdy napięcie w sieci energetycznej by to uniemożliwiało. Pozwala to na obniżenie rachunków i zabezpieczenie się przed nieoczekiwanymi zakłóceniami w dostawie energii elektrycznej. Jest to krok ku większej niezależności energetycznej. Magazyn energii Plug&Play Breeze może być montowany do każdego typu
instalacji. Nie ważne, czy masz już instalację fotowoltaiczną, czy
dopiero planujesz jej zakup – nasz prefabrykowany system pasuje do
każdej instalacji, niezależnie od zastosowanego falownika.

Skontaktuj się z nami!

Magazyn energii Plug&Play Breeze

Jakie możliwości dają magazyny energii Breeze?

Prefabrykowany magazyn energii Breeze pozwala na gromadzenie nadwyżek produkcji z instalacji PV oraz wykorzystywanie ich w okresie bezsłonecznym, a także podczas przerw w dostawach energii z sieci elektroenergetycznej. System przechodzi w tryb zasilania awaryjnego praktycznie bezzwłocznie, niezauważalnie dla większości urządzeń domowych. Nie ma konieczności stosowania dodatkowych systemów samoczynnego załączania rezerwy (SZR). Istnieje także możliwość przestrojenia systemu na tryb zimowy tak, aby w godzinach kiedy energia jest droższa przełączyć system na prace wyspową.

akumulatory do fotowoltaiki od Breeze Energies

Jak działa typowa instalacja on-grid?

W normalnych warunkach, podczas awarii lub w trakcie przerwy w dostawie prądu, instalacja fotowoltaiczna on-grid nie pracuje i tym samym nie produkujemy energii. System oparty na holenderskich falownikach Victron zapewnia pracę falownika on-grid również podczas przerw w dostawie prądu z sieci elektroenergetycznej. Podczas wszelkich awarii możemy cieszyć się w pełni funkcjonalną instalacją domową oraz dalej produkować energię na własne potrzeby.

 

Czy instalacja magazynu energii Breeze jest trudna i czasochłonna?

Prezentowane systemy są typu Plug&Play. Oznacza to, iż do ich montażu wymagane jest minimum ingerencji ze strony montera. Wystarczy przyłączyć system między licznik główny a dom wraz z falownikiem sieciowym. W zestawie znajduje się również instrukcja montażu krok po kroku. Wszelkie ustawienia są dokonywane przed dostarczeniem systemu zgodnie z ustaleniami z klientem, dzięki czemu po montażu nie ma konieczności ponownej konfiguracji.

Magazyny energii fotowoltaicznej

Jakie są możliwości rozwoju systemu?

Wykorzystywane w zestawie akumulatory Breeze są skalowalne, co oznacza iż w celu zwiększenia pojemności lub mocy akumulatorów można dołączać kolejne jednostki. Daje to możliwość zwiększania pojemności magazynu energii wraz ze wzrostem zapotrzebowania na energię odbiorników domowych. Korzyścią płynącą z połączenia równoległego systemu jest fakt, że dołączając kolejne jednostki po nawet kilku latach, dalej działają one z wykorzystaniem swojej nominalnej pojemności. W systemie szeregowym natomiast, dodanie kolejnej jednostki oznaczałoby jej pracę równą najgorszemu ogniwu w szeregu. Dzięki temu system Breeze można rozwijać, a koszty inwestycji można dowolnie rozłożyć w czasie.

Dodatkowa moc dla Twoich odbiorników

Funkcja PowerControl i PowerAssist – dzięki wykorzystaniu dodatkowego czujnika prądu można ustawić maksymalny prąd sieci lub generatora. Dzięki temu można zarówno zabezpieczyć sieć/generator przed przeciążeniem, jak również poprzez energię zgromadzoną w akumulatorach skompensować chwilowe szczytowe zapotrzebowania na moc. Pozwoli to na uruchamianie urządzeń o zapotrzebowaniu na moc przekraczającym wartość nominalną przyłącza bez zwiększania przyłącza z zakładu elektroenergetycznego.

Do jakich instalacji dedykowane są prefabrykowane zestawy Breeze?

Zestawy pozwalają na przyłączenie instalacji z falownikiem on-grid (dowolnego producenta) o mocy wyjściowej nie przekraczającej 180 kW (szczytowa moc falownika), bądź instalacji z większym falownikiem jeśli moc samej instalacji nie przekracza 180 kWp.

Potrzebujesz pomocy w doborze systemu do Twojej instalacji?
Skontaktuj się z nami!

Do Pobrania

Kalkulator

FAQ

RODO

Poprzedni
Następny
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.