Wiaty fotowoltaiczne – innowacyjne budownictwo

Producent magazynów energii i carportów - Breeze Energies

Wiaty fotowoltaiczne to innowacyjne budownictwo, które służy z jednej strony jako zadaszenie miejsc parkingowych, czyli garaż carport, a z drugiej generuje prąd. Jest to idealne wykorzystanie przestrzeni, ponieważ dach wiat fotowoltaicznych jest pokryty panelami fotowoltaicznymi. Carporty fotowoltaiczne niosą za sobą szereg korzyści dla użytkownika.

Wiata fotowoltaiczna carport – nowoczesna wiata samochodowa

Budowa i konstrukcja wiaty samochodowej może odejść od tradycyjnej formy, nie zmieniając swojego przeznaczane. Konstrukcja może mieć pokrycie z paneli fotowoltaicznych, dzięki czemu ma dwojakie zastosowanie. Idealnie spełnia funkcję fotowoltaiczną, a także funkcję wiaty samochodowej. Chociaż fotowoltaika kojarzy się z panelami, które są zamontowane na dachu domu, bądź innego obiektu to dla tradycyjnego podejścia istnieje alternatywna możliwość zmiany lokalizacji fotowoltaiki skonstruowanej jako zadaszenie wiaty.

Czym się różni wiata fotowoltaiczna od wiata parkingowa carport konstrukcja

Warto mieć na uwadze, że wiata fotowoltaiczna, a także Carport są to konstrukcje, które posiadają bardzo podobną formę, a także spełniają tożsame funkcje. Jedyne co je odróżnia to rozmiary.

Najważniejszą funkcją wiaty fotowoltaicznej oraz carportu jest produkcja prądu z promieni słonecznych przy użyciu ogniw fotowoltaicznych. Dużym atutem jest spełnienie bardzo istotnej funkcji jako zadaszenia, które osłania zaparkowane samochody. Dzięki temu pojazdy mają ochronę przed niekorzystnym działaniem warunków atmosferycznych, a także nadmiernym nagrzewaniem pojazdów w upalne dni. Dlatego wiata magazyn sprawdza się rewelacyjnie.

Warto mieć na uwadze, że wiata carport może zostać również zabudowana Wiata przypominająca konstrukcję bryły osłaniającej przed wiatrem czy deszczem lub śniegiem. Całkowicie zabudowana konstrukcja sprawdzi się, by w pełni zabezpieczyć znajdujące się pod nią pojazdy, bądź inne urządzenia.

Producent magazynów energii i carportów - Breeze Energies

Z jakich tworzyw budowane są carporty i wiaty fotowoltaiczne? Wiaty, hale, magazyny

Fotowoltaiczne wiaty samochodowe oraz carport fotowoltaiczny, to konstrukcje, które budowane są z tworzyw aluminiowych oraz stalowych. Konstrukcja stalowa jest niezwykle stabilna, mocna oraz wytrzymała na obciążenia, także działanie niekorzystnych warunków środowiskowych i atmosferycznych.

Stalowa wiata carport konstrukcja przypomina zwykłą wiatę, dodatkowo wyposażoną w fotowoltaikę oraz zestaw do ładowania samochodów elektrycznych.

Z kolei wiata aluminiowa wykazuje wysoką odporność na korozję, jednak warto mieć na uwadze, że stalowe wiaty mogą być również zabezpieczone przed szkodliwym działaniem rdzy.

Ponadto mogą być ocynkowane, a także pomalowane proszkowo, dzięki czemu przez wiele lat będą wyglądały fantastycznie, bez uszczerbku na materiale i bez zmiany swojej funkcji. Wiaty fotowoltaiczne zapewniają solidność konstrukcji i przyjemne użytkowanie.

Breeze Carport - wiata fotowoltaiczna na 4 miejsca

Wiaty fotowoltaiczne dedykowane dla różnych branż

Za sprawą bardzo szerokiego asortymentu można także znaleźć wiaty rolnicze, które są dedykowane dla rolników oraz przedsiębiorców, którym zależy na solidnych konstrukcjach gromadzących energię elektryczną. To wiaty spełniające wszystkie najważniejsze wymogi oraz europejskie normy. To one są bardzo chętnie wybierane przez przedsiębiorców, ponieważ nie tylko produkują prąd, ale także stanowią zadaszenie dla urządzeń oraz pojazdów, które jest niezwykle stabilne oraz przestrzenne.

Pod wiatą mogą być przechowywane nie tylko samochody, ale także rowery, skutery, hulajnogi elektryczne oraz różnego rodzaju urządzenia. Dużym atutem jest możliwość zainstalowania pod wiatą gniazdek, dzięki czemu można jednocześnie stworzyć stację ładowania dla pojazdów elektrycznych. Producenci tworzą wiaty, hale, magazyny, na których odbywa się montaż paneli fotowoltaicznych.

Wyposażenie dodatkowe w wiatach fotowoltaicznych. Konstrukcja wiaty fotowoltaicznej

W wiatach fotowoltaicznych można zastosować dodatkowe opcje wyposażenia, które są niezwykle przydatne podczas codziennego funkcjonowania. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zainstalowanie ogrzewania, ponieważ panele fotowoltaiczne mogą być nie tylko źródłem energii elektrycznej, ale także energii grzewczej i jednocześnie ogrzewać wiatę.

Dużym ułatwieniem jest montaż gniazd sieciowych, które są niezwykle przydatne podczas codziennego funkcjonowania, podobnie jak oświetlenie ledowe. Oświetlenie sprawdzi się w każdej wiacie, nieważne czy zostanie ona w pełni zabudowana czy nie.  Wiata fotowoltaiczna pozwala na duży komfort funkcjonowania.

Breeze Energies - Polski producent magazynów energii, offgird, carport, wiaty fotowoltaiczne

Typowe fotowoltaiczne instalacje

Wiata fotowoltaiczna skutecznie ochroni przez zakurzeniem, nadmiernym słońcem czy deszczem. Wiata fotowoltaiczna alternatywą dla tradycyjnego budownictwa. Zastąpi hale, magazyny, wiaty.

Decydując się na produkt wybierz wiatę fotowoltaiczną, którą stworzy polski wykonawca. Warto postawić na sprawdzoną firmę Breeze Energies. To ona stawia na wykorzystanie nowych elementów oraz innowacyjnej konstrukcji.

Montaż konstrukcji wiaty. Modułowa wiata fotowoltaiczna

Montaż wiat fotowoltaicznych nie wymaga kopania fundamentów, ponieważ ich konstrukcja jest zakotwiczona. Warto podkreślić, ze jest niezwykle stabilna i bezpieczna. Ponadto budowa wiaty fotowoltaicznej nie wymaga uzyskania pozwolenia, a dodatkowo może powstać w dowolnym miejscu na działce. Montaż konstrukcji wiat przez fachowców nie jest obarczony żadnym ryzykiem.

Profesjonaliści tworzą magazyny, wiaty, a także nowoczesne projekty, takie jak modułowa wiata fotowoltaiczna z najlepszych materiałów. Ważne jest, aby wiata fotowoltaiczna została wykonana z najlepszych gatunkowo materiałów, dzięki czemu posłuży przez długi czas. Na rynku dostępne są:

  • wiata fotowoltaiczna,
  • wiaty śmietnikowe
  • wiaty fotowoltaiczne hybrydowe
  • hala, wiata, garaż carport fotowoltaicznySystemy magazynowania energii PV

Montaż instalacji fotowoltaicznej

Fachowcy są w stanie w kilka godzin postawić wiatę fotowoltaiczną, która spełnia szereg funkcji. Może być wykorzystywana jako:

  • wiata parkingowa,
  • miejsce do ładowania samochodów,
  • miejsce do przechowywania urządzeń.

Wiata fotowoltaiczna jest to rewelacyjne rozwiązanie stanowiące zadaszenie dla samochodów elektrycznych, ponieważ w jednym miejscu można zapewnić nie tylko ochronę samochodu, ale także miejsce parkingowe z nieustannym dostępem do bezpłatnej energii elektrycznej.

Warto postawić na produkt polski wykonany z najlepszej jakości materiałów.

Wiata, magazyn, garaż – nowoczesne technologie w przypadku wiat fotowoltaicznych

Innowacyjne zastosowanie wiat fotowoltaicznych niesie za sobą szereg pozytywów i daje dużo praktycznych rozwiązań posiadaczom samochodów elektrycznych. To nowoczesne rozwiązanie coraz bardziej zyskuje na popularności, ponieważ pozwala na generowanie energii elektrycznej przy wykorzystaniu promieni słonecznych, dzięki czemu pozwala na uzyskanie sporych oszczędności widocznych na rachunkach za prąd.

Dużym atutem jest także pożyteczne wykorzystanie wolnego miejsca, przestrzeni, a także zadbanie o ochronę zaparkowanego pojazdu przed niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych.

Warto pamiętać, że jest możliwe ubezpieczenie wiaty fotowoltaicznej.

Polecane dla Ciebie